Witam i zapraszam na bloga, którego tematyką są pomysły na zajęcia plastyczne. Blog powstał w odpowiedzi na wiele meili młodych nauczycielek poszukujących pomysłów i inspiracji na zajęcia plastyczne. Tutaj znajdziecie prace wykonane przez dzieci różnymi technikami. Tutaj też możecie przysyłać swoje propozycje, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z koleżankami z całego kraju. Jeśli z czegoś skorzystacie - zostawcie po sobie ślad w komentarzach: Zapraszam!

niedziela, 23 września 2012
Z materiałów wtórnych

Bardzo często w pracach plastycznych z dziećmi wykorzystuje się materiały wtórne - uczymy dzieci przez to, że można niepotrzebnym rzeczom nadać drugie życie i zrobić coś z niczego - czyli bez większych nakładów finansowych.

Tym razem z kawałków styropianu powstały fajne kreatywne pajacyki...

pajacyki można wykorzystać do teatrzyku lub do innych zabaw:)

18:49, malgorzata-p17 , Różne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 listopada 2006
MOZAIKA GEOMETRYCZNA

Mozaika geometryczna to wdzięczna pomoc dla przedszkolaków - można z niej układać różne ciekawe kompozycje. Kolorowe elementy mozaiki - figury geometryczne, mogą służyć utrwalaniu kolorów, można je również składać jak origami. I tak powstał pajacyk i latawiec.

                                           

                                           

17:50, malgorzata-p17 , Różne
Link Komentarze (4) »
MATERIAŁOWE OBRAZKI

Do wykonania tej pracy potrzebne są skrawki materiałów, klej i pomysły. Wycinamy wymyślone przez siebie (dziecko) kształty i układamy z nich kompozycję o dowolnej tematyce.

Tu jest domek             .

                               

A tu ilustracja do bajki o czerwonym kapturku.

17:36, malgorzata-p17 , Różne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 listopada 2006
SKRZYŻOWANIE

Praca ta może być podsumowaniem tematyki o ruchu drogowym. Jest to makieta wykonana przez grupę dzieci - jedne z nich mogą przygotować budynki z oklejonych kolorowym papierem pudełek, inne mogą wycinać kartonowe ludziki. Poszczególne elementy ustawiamy w całość.

                                 

Makieta wykonana przez dzieci z p-la w Gnieźnie.

20:07, malgorzata-p17 , Różne
Link Komentarze (1) »