Witam i zapraszam na bloga, którego tematyką są pomysły na zajęcia plastyczne. Blog powstał w odpowiedzi na wiele meili młodych nauczycielek poszukujących pomysłów i inspiracji na zajęcia plastyczne. Tutaj znajdziecie prace wykonane przez dzieci różnymi technikami. Tutaj też możecie przysyłać swoje propozycje, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z koleżankami z całego kraju. Jeśli z czegoś skorzystacie - zostawcie po sobie ślad w komentarzach: Zapraszam!

niedziela, 12 listopada 2006
DOKARMIAMY PTAKI

Nadchodzi zima i pora zadbać o ptaki. Na początek jako wprowadzenie do tematyki dokarmiania ptaków, proponuję wykonanie prac:

                                                          

                                              

Na pierwszej pracy - ptak, w tym przypadku jemiołuszka, jest wypełniony plasteliną. Na drugiej pracy - gil jest pokolorowany. Karmniki wycięte z kolorowego kartonu - daszki karmników pokryte "śniegiem" z pluszu lub kawałków futerka.

                                                                                  Prace wykonały przedszkolaki z p-la w Łukowie

I jeszcze jedna propozycja> karmnik zrobiony techniką wydzieranki, ptaki wycięte z gazet i śnieg zrobiony dziurkaczem. Prawda, że ładne? :) Ach te przedszkolaki :)

                                            

Praca przedszkolaków z Gniezna :)

17:23, malgorzata-p17 , Zima
Link Komentarze (1) »
JESIENNE KOMPOZYCJE

To moja pierwsza propozycja!  

Jesień to piękna pora roku. Niesie ze sobą dużo darów: owoce, jarzyny, grzyby, liście. Niemal wszystkie z tych darów możemy wykorzystać jako materiał do prac plastyczno - konstrukcyjnych.

Dziś propozycje z liści: jesienny ptak, jesienny motyl i pani Jesień.

                                 

Jesienny ptak - naklejamy na kartkę dowolny, lekko podsuszony liść. Dziecko ma wyczarować z niego cudownego ptaka, poprzez dorysowanie kredkami pozostałych elementów.

                                 

Jesienny motyl - na kartce naklejamy symetrycznie po dwa takie same liście. Z plasteliny lepimy tułów i czułki motyla i gotowe!

                                            

Pani Jesień - i znowu bazą pracy jest liść, który pełni rolę spódnicy lub sukienki pani jesieni. Dzieci dorysowują resztę postaci.

Prace wykonały dzieci z p-la w Łukowie.

16:49, malgorzata-p17 , Jesień
Link Komentarze (8) »