Witam i zapraszam na bloga, którego tematyką są pomysły na zajęcia plastyczne. Blog powstał w odpowiedzi na wiele meili młodych nauczycielek poszukujących pomysłów i inspiracji na zajęcia plastyczne. Tutaj znajdziecie prace wykonane przez dzieci różnymi technikami. Tutaj też możecie przysyłać swoje propozycje, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z koleżankami z całego kraju. Jeśli z czegoś skorzystacie - zostawcie po sobie ślad w komentarzach: Zapraszam!

piątek, 28 marca 2008
WIOSNO, WIOSNO - CZY TO TY?

Oczekujemy nadejścia wiosny, w tym czasie możemy wykonać wiosenne prace:

hiacynt - wykonany palcami z użyciem farby plakatowej, zamiast palców do malowania farbami może być korek lub kawałek gąbki.

wiosenna łąka - to obraz wykonany stemplami z ziemniaków, niby nic a jaki efekt...

prace przedszkolaków z Gniezna:)

08:53, malgorzata-p17 , Wiosna
Link Komentarze (1) »
WIELKANOCNE OZDOBY

Przygotowania do Wielkanocy zaczynamy od palmy. Z bibuły zwijamy kwiaty, które następnie przymocowujemy do listewki. Między kwiatami przestrzeń wypełniamy zieloną bibułą.

Palma gotowa, więc robimy dekoracje okienne: witraż - pisanka i kurczątka - wykonane z pudełek po serkach topionych.

a teraz pora na kartki wielkanocne. Te zrobiły 3 latki. Kartkę papieru malujemy w kolorowe paski - im bardziej farba się rozpływa i miesz - tym lepszy efekt. Z kolorowego brystolu składamy kartkę i wycinamy kształt jajka. Wycięty otwór podklejamy kolorową, pomalowaną kartką. Jeszcze tylko życzenia i kartka gotowa.

08:47, malgorzata-p17 , WIELKANOC
Link Dodaj komentarz »