Witam i zapraszam na bloga, którego tematyką są pomysły na zajęcia plastyczne. Blog powstał w odpowiedzi na wiele meili młodych nauczycielek poszukujących pomysłów i inspiracji na zajęcia plastyczne. Tutaj znajdziecie prace wykonane przez dzieci różnymi technikami. Tutaj też możecie przysyłać swoje propozycje, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z koleżankami z całego kraju. Jeśli z czegoś skorzystacie - zostawcie po sobie ślad w komentarzach: Zapraszam!

środa, 27 grudnia 2006
ZIMOWY KRAJOBRAZ

A komu naprawdę brakuje śniegu za oknem - może wyczarować sobie zimowy krajobraz przy pomocy sznurka i kleju - wystarczy klejem posmarować kartkę i na niej z białego sznurka nakleić dowolny motyw - tu jest dom... i zima na kartce gotowa! i jaka piękna!

                                

20:51, malgorzata-p17 , Zima
Link Komentarze (1) »
ZIMA, ZIMA...

...tylko śniegu nie ma. No cóż, w tym roku śnieg jest u nas deficytowym towarem, a szkoda bo gdyby spadł -świat wydałby się ładniejszy - przykryłby bowiem szarą ziemię i można byłoby ulepić bałwana....

a tak - cóż... lepimy, ale z wacików kosmetycznych

                                        

potem wystarczy dokleić kapelusz, miotłę; dorysować guziki, oczy, nos i ...witaj panie bałwanie!

20:48, malgorzata-p17 , Zima
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 grudnia 2006
KARTY - JESZCZE RAZ

Nasze karty świąteczne już gotowe do wysłania... dla każdego coś pięknego...mix kartek świątecznych wykonanych przez moich przedszkolaków

                    

07:40, malgorzata-p17 , BOŻE NARODZENIE
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 11 grudnia 2006
SZOPKA GNIEŹNIEŃSKA

Jeszcze jeden pomysł na szopkę - wyciętą z brystolu szopkę podklejamy niebieską bibułą. Na tak  przygotowany  szablon naklejamy elementy wycięte z obrazka - Świętą Rodzinę i szopka gotowa - może stać się ozdobą świątecznego stołu.                        

                                                         

21:52, malgorzata-p17 , BOŻE NARODZENIE
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 grudnia 2006
I JESZCZE ŚWIĄTECZNIE

Jeszcze kilka propozycji na karty świąteczne - tym razem z Gniezna...

Pierwsza - koronkowa choinka wśród srebrzystych śnieżynek...

                                          

a teraz choinka i stroik z kolorowego papieru...

   

a na koniec szopka i aniołek - wystarczy piękne prace narysowane kredkami odpowiednio oprawić i kartka gotowa - któż nie chciałby takiej kartki dostać z pięknymi życzeniami?

  

sobota, 09 grudnia 2006
KARTKI ŚWIĄTECZNE

Minęły mikołajki i wielkimi krokami zbliżają się Święta. Najwyższy czas pomyśleć o kartach świątecznych - to nic, że jest era meili i sms-ów - kartka pozostanie na dłużej, a jesli jest zrobiona własnoręcznie - jej wymowa i waga rośnie.

Proponuję mini - szopkę. Wystarczy obrazek ze stajenką - z którego wycinamy fragment ze świętą rodziną i wklejamy go w odpowiednio wycięty brystol. Ozdabiamy kredkami i brokatem. Efekt? - jak na załączonym obrazku...

                                             

A teraz karty z życzeniami - wystarczą wycięte z kolorowego kartonu elementy świateczne: choinki, gwiazdki...itp, trochę kleju z brokatem lub folii samoprzylepnej i tworzymy kompozycje - najpierw pozwalamy ją dziecku ułożyć a potem nakleić..       

Najbardziej proste - są najbardziej wymowne. Teraz tylko wklejamy życzenia i WESOŁYCH ŚWIĄT

17:57, malgorzata-p17 , BOŻE NARODZENIE
Link Komentarze (2) »