Witam i zapraszam na bloga, którego tematyką są pomysły na zajęcia plastyczne. Blog powstał w odpowiedzi na wiele meili młodych nauczycielek poszukujących pomysłów i inspiracji na zajęcia plastyczne. Tutaj znajdziecie prace wykonane przez dzieci różnymi technikami. Tutaj też możecie przysyłać swoje propozycje, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z koleżankami z całego kraju. Jeśli z czegoś skorzystacie - zostawcie po sobie ślad w komentarzach: Zapraszam!

piątek, 26 stycznia 2007
BAŁWANEK

Wreszcie przyszła do nas zima!!! śniegu jest bardzo dużo więc można ulepić kilka bałwanów!!! a więc do dzieła

Materiały potrzebne to: rolka po papierze toaletowym, wata, wydmuszka, gałązka i papier kolorowy. Rolkę oklejamy watą, doklejamy głowę z wydmuszki i ozdabiamy całego bałwanka: oczy, nosek, czapeczka, miotełka... i

"Twarz okrągła, nos - kartofel,

oczy - dwa węgielki,

szyi nie ma, nóg nie widać,

a jak beczka wielki..."

a tu troszkę inny kolega bałwan - jego głowa też jest zrobiona z waty jak i cała reszta

07:59, malgorzata-p17 , Zima
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 stycznia 2007
DLA BABCI I DZIADZIA

"Zrobię Ci kalendarz Babciu,

kiedy będę duża..."

to fragment znanego wierszyka dla Babci - i stąd pojawił się pomysł, aby w tym roku obdarować Babcie i Dziadków kalendarzami przygotowanymi przez dzieci. Ilustracje czterech pór roku dzieci pokolorowały i ozdobiły odpowiednio do pór roku dobranymi ramkami. Potem wystarczyło już tylko wszystko połączyć w całość i ozdobić małą kokardką. Myślę, że dziadkowie będą zadowoleni z upominków. A jakie Wy macie pomysły dla Babci i Dziadka?

      

13:56, malgorzata-p17 , UPOMINKI
Link Komentarze (3) »